Muhaliflerin öncüsü Melhame Taktikal

İsimleri pek duyulmamış olmasına rağmen arka planda Muhalif gruplar için önem arzeden Melhame Taktikal grubunu anlatmak istedik.

Melhame Taktikal

Suriye savaşında efsaneleşen Melhame Taktikal kimdir? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Melhame Taktikal’in kurulmasının ana fikrini Ecnad El Kafkas(Kafkasya Askerleri) emiri Abdulhakim Şişani ortaya attı. Ebu Refik isimli Özbek asıllı Rus Komutanın ilk olarak başa geçtiği Melhame Taktikal daha sonra Ebu Selman ve son olarak Ali Şişani komutasında devam ettirildi.

Melhame Taktikal’i bir gazeteciye anlatan mevcut emiri Ali Şişani şöyle anlatıyor:

“Melhame Taktikal uzun savaş deneyimleri olan, Kafkas, Asyalı, Suriyeli, Avrupalı ve Türk savaşcılardan oluşuyor.”

Melhame Taktikal ağırlıklı olarak Suriye direnişinin aktif gruplarının eğitim ihtiyacını gideriyor. Muhalif gruplardan bağımsız çalışan Melhame Taktikal eğitim verdiği grupların Kırmızı Bandajlı askerlerini ve eğitimci komutanlarını eğitiyor.

Melhame Taktikal’in eğittiği HTŞ ve TİP Kırmızı Bandajlıları:

Melhame Taktikal büyük devletlerin farklı ülkelere göndediği Özel Askeri şirket kapasitesinde verdiği eğitimler ise tam bir Özel Kuvvetler statüsünde.

Melhame Taktikal’in verdiği eğitimler:

Teker muharebe ve küçük birlik taktikleri

Özel birlik ileri ihtisas

Kara Harekatı eğitimi

Keskin Nişancılık

Tahrip

Tank avı, topçu ve havan atışları

Taktik atış eğitimi

Acil tıbbi müdahale

Fiziksel kondisyon eğitimi

Keşif, Makinalı tüfek, bombaatar, Tankcı eğitimleri vesaire aklınıza gelebilecek tüm Kara Harekatı taktiklerini Savaşcılarına ve Kırmızı Bandajlı Özel Kuvvetler askerlerine öğretiyor.

Melhame Taktikal şu an saha savaşlarından uzak durmasına rağmen geçmiş dönemlerde kendi belirlediği 500 üzeri kritik hedefe (Rejim/Ypg/Rus hedeflerine) operasyon, sabotaj ve suikast düzenledi.

2016 Halep Operasyonunda aktif şekilde bulunan Melhame Taktikal Muhalif grupların istihbarat ve harekat planını yaparak birçok noktada başarılı olmasını sağlamıştır.

Çok sayıda Operasyonda aktif şekilde sorumluluk üstlenen Melhame Taktikal içerisinde Rus Özel Kuvvetlerinden ayrılma Subaylar, Çeçen Savaşı tecrübeli deneyimli savaşçılar, Türkistanlı tecrübeli savaşçılar gibi güçlü kadrosuyla Rejim Milislerinin korkulu rüyası olmuş birçok sahada Esad Rejimini hüsrana uğratmıştır.

Melhame Taktikal Kurucu Komutanlarından Ebu Selman Belarusi geçtiğimiz yıllarda Hama’da öldürüldü ve yerine Çeçenistan asıllı Ali Şişani geçti.

Mevcut komutanı ile yoluna devam eden Melhame Taktikal savaş sahasında bir piyadede bulunması gereken tüm teçhizatlara sahip. Kullanması ve kullandırılması konusunda ise hayli profesyonel çalışıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Open chat
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?